حسن زاده اداره تعاون،کارو رفاه اجتماعی شهرستان محلات

مدیر اداره : علی حسن زاده

آدرس: محلات _کوی بعثت_رو به روی درمانگاه تامین اجتماعی

شماره تماس:  14_08643249011

نمابر: 08643248585

 

اهم خدمات و فعالیتهای اداره بعنوان مجری اصلی قوانین کار ، بیمه بیکاری و تعاون بدین شرح می باشد:

1.رسیدگی به اختلافات کارگری و کارفرمایی و حمایتهای بیمه بیکاری از کارگران بیکار شده

2. اجرای آموزشهای ایمنی ویژه کارگران و پیمانکاران و بازرسی از کارگاهها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار و بررسی شرایط کارهای سخت و زیان آور

3.تشکیل ، توسعه و توانمند سازی و حمایت از شرکتهای تعاونی و اجرای آموزشهای عمومی و تخصصی ویژه شرکتهای تعاونی

4.تشکیل و توانمند سازی تشکلات کارگری و کارفرمایی و اجرای دوره های آموزش قوانین کار

5. انجام امور مربوط به کاریابی کارجویان و کارفرمایان و بهره مندی از معافیتها و تسهیلات قانونی

اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی در خصوص جامعه کارگری و تعاونگران و برخورداری کارگران از استرحتگاه های کارگری سایر شهرها

درباره شهرستان


 

محلات در جنوب غربی تهران و در فاصله ۲۶۲ کیلومتری آن قرار دارد و یکی از شهرستان‌های استان مرکزی محسوب می‌شود که در جنوب شرقی بین 33درجه و 54دقیقه عرض شمالی و50درجه و27 دقیقه طول شرقی آن واقع گردیده است. این شهر از طرف شمال به قم و آشتیان و از طرف جنوب به اصفهان و گلپایگان و از طرف غرب به خمین و اراک و از طرف شرق به دلیجان محدود می‌‌باشد. مساحت این شهرستان 2079/37 کیلومتر مربع برابر با ۱/۷ درصد کل استان با تراکم نسبی ۲۱ نفر و ارتفاع آن از سطح دریا 1820 می‌‌باشد. شهرستان محلات دارای ۲ شهر، یک بخش مرکزی 2 دهستان و در مجموعه دارای 40روستا می باشد.

ویژگی های جمعیتی:

شهرستان محلات براساس سرشماری سال 1390دارای 53381 نفر جمعیت می باشد که از این تعداد 46438 (87درصد ) در نقاط شهری و6943 (13 درصد) در نقاط روستایی سکونت دارند

ساخت نسبی جمعیت:

از 53381 نفر جمعیت این شهرستان 27079 نفر مرد و 26302 نفر زن بوده اند که نسبت جنسی شهرستان 103می باشد، یعنی در برابرهر 100 زن 103 مرد در این شهرستان زندگی می کند. از جمعیت این شهرستان 01/  20 در گروه سنی کمتر از 15 سال  و79/9 درصد در گروه سنی 15-سال به بالا می باشند.

شهرستان محلات یکی از شهرهای استان مرکزی است که دارای ویژگی ها و پتانسیل های فراوانی در حوزه های مختلف است و همواره به عنوان یکی از شهرهای شاخص در سطح کشور مطرح بوده است. این شهرستان دارای شخصیت های ممتاز فراوانی در بخش های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و... است و اقتصاد آن مبتنی بر مزایای مهم شهرستان استوار شده است.

 

نگاهی گذرا به مهم ترین پتانسیل های شهرستان محلات:

- صنعت گل و گیاه: این صنعت یکی از صنایع مهم و با سابقه شهرستان محلات است و باغات گل محلات با بیش از 700 واحد گلخانه ای زمینه رونق گردشگری در محلات را فراهم کرده و باعث شهرت این شهر به هلند ایران شده است. محلات با داشتن حدود 900 هکتار اراضی زیر کشت، به عنوان شهر گل ایران مطرح است و موسس اغلب گلفروش های فعال در پایتخت و شهرهای دیگر محلاتی هستند. هم اکنون یک صدم سطح زیر کشت گل و گیاه زینتی جهان در اختیار محلات است و این شهرستان بزرگترین تولید کننده گل و گیاه زینتی کشور است که در این راستا پایانه ای برای صادرات گل احداث شده و پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی نیز در این شهرستان مشغول فعالیت است.

 

- صنعت سنگ: از دیگر مزایای مهم شهرستان محلات صنعت سنگ است که برخورداری شهرستان محلات از معادن متعدد سنگ تراورتن و استقرار بالغ بر 300 واحد کارخانه سنگبری به همراه معادن غنی سنگ تراورتن باعث شهرت محلات در این زمینه شده است. شهرستان محلات یکی از شهرهای مستعد در خصوص سنگ تراورتن است و بخش قابل توجهی از سنگ تراورتن کشور و دنیا در محلات واقع شده و باعث تقویت شهرستان محلات در حوزه اقتصادی گردیده است.

 

- صنعت ماهیان زینتی: یکی دیگر از توانمندی های شهرستان محلات پرورش ماهیان زینتی است که امروزه این شهرستان به عنوان قطب تولید ماهیان زینتی کشور شناخته می شود و از نظر تولید ماهیان زینتی در جایگاه دوم و از نظر تنوع گونه های ماهیان زینتی در جایگاه اول کشور قرار گرفته است. در حال حاضر  150گونه ماهی زینتی در 17 مرکز پرورش محلات تولید می شود و این شهرستان با صادرات بیش از 700 هزار دلاری ماهیان زینتی رتبه نخست صادرات ماهیان زینتی کشور را دارا می باشد و یکی از منابع مهم اقتصادی شهرستان محسوب می شود.

 

- صنعت تریکو: تولیدی پوشاک از دیگر پتانسیل های مهم شهرستان محلات است که هم اکنون 90 واحد تولیدی در سطح شهرستان محلات با بیش از 900 دستگاه بافندگی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک مشغول فعالیت در این حوزه هستند که باعث تبدیل محلات به یکی از قطبهای تولید پوشاک تریکو در کشور شده است. در حال حاضر محلات بعد از تهران، تبریز و اصفهان رتبه چهارم کشور در تولید این پوشاک را به خود اختصاص داده است و هزار نفر در این شهرستان به طور مستقیم در این بخش فعالیت دارند.

 

- صنعت گردشگری: یکی دیگر از مزایای مهم شهرستان محلات که قابلیت انجام سرمایه گذاری های گسترده و با بازدهی موثر را دارا است، صنعت گردشگری می باشد. این شهرستان با دارا بودن آثار تاریخی و طبیعی فراوان از جمله منطقه نمونه گردشگری آبگرم محلات، پارک سرچشمه، ستون های خورهه، آتشکده آتشکوه، کوچه باغ های قدیمی، یخچال نیم ور، بند نیم ور، غارها و قلعه های متعدد تاریخی، باغات گل و گیاه و بسیاری دیگر از جاذبه ها زمینه خوبی را برای حضور بیشتر سرمایه گذاران در شهرستان فراهم کرده است.

نقشه محلات

نظرات و پیشنهادات

کاربر گرامی!
به سیستم پشتیبانی مشتریان خوش آمدید. هر سوال یا مشکلی که در ارتباط با خدمات ما دارید، می توانید از طریق این سیستم مطرح کرده و آنها را پی گیری کنید.