اداره تعاون،کارو رفاه اجتماعی شهرستان شازند

مدیر اداره :محسن محمودی

آدرس:شازند _خیابان شهدا

تلفن : 086338224773-086338224373

نمابر: 08634224773

اهم خدمات و فعالیتهای اداره بعنوان مجری اصلی قوانین کار ، بیمه بیکاری و تعاون بدین شرح می باشد:

1.رسیدگی به اختلافات کارگری و کارفرمایی و حمایتهای بیمه بیکاری از کارگران بیکار شده

2. اجرای آموزشهای ایمنی ویژه کارگران و پیمانکاران و بازرسی از کارگاهها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار و بررسی شرایط کارهای سخت و زیان آور

3.تشکیل ، توسعه و توانمند سازی و حمایت از شرکتهای تعاونی و اجرای آموزشهای عمومی و تخصصی ویژه شرکتهای تعاونی

4.تشکیل و توانمند سازی تشکلات کارگری و کارفرمایی و اجرای دوره های آموزش قوانین کار

5. انجام امور مربوط به کاریابی کارجویان و کارفرمایان و بهره مندی از معافیتها و تسهیلات قانونی

اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی در خصوص جامعه کارگری و تعاونگران و برخورداری کارگران از استرحتگاه های کارگری سایر شهرها

درباره شهرستان

شهرستان شازند در جنوب غربی استان مرکزی واقع گردیده است و مساحت آن بالغ بر 2645 کیلومتر مربع میباشد.(08/9 جمعیت استان مرکزی) شازند از شمال و شمال شرق به اراک ،جنوب و جنوب غرب به بروجرد(استان لرستان)،غرب به ملایر(استان همدان)و از جنوب شرق به خمین محدود میشود ، مرکز این شهرستان شازند است ارتفاع شازند از سطح دریا 1920 تا 2050 متر است و با مرکز استان مرکزی(اراک) 33 کیلومتر فاصله دارد.منطقه شازند به دلیل ارتفاع زیاد و کوهستانی بودن دارای آب و هوای کوهستانی با زمستانهای سرد و تابستانهای معتدل و خنک میباشد،به لحاظ کوهستانی بودن و ارتفاع زیاد در زمستان بارش برف بسیار سنگین است بطوریکه گاهی تا اواسط بهار و ابتدای تابستان در کوههای این منطقه برف باقی میماند. از ویژگیهای آب و هوای این شهرستان بادهای پائیزی و زمستانی مستمر و شدید ، کولاک و بوران و بهاری پر طراوت و پر باران است.

کوهستانی بودن منطقه باعث بوجود آمدن آبهای روان و چشمه های گوناگون شده بطوری که سرچشمه رودخانه مهم قره چای از ارتفاعات  شهرستان شازند سرچشمه میگیرد.

از کوههای مهم این منطقه میتوان به کوه لجور و کوه راسوند  و شهباز اشاره نمود که کوه شهباز با ارتفاع 3388 بلتدترین قله استان است.

شهرستان شازند دارای شش شهر به نامهای شازند، مهاجران ،  آستانه، توره ،هندودر، شهباز ودارای 4 بخش مرکزی ،زالیان، سربند و قره کهریز  با نه دهستان (سربند،مالمیر،کوهسار،قره کهریز،آستانه، کزاز،نهرمیان،پل دوآب ،زالیان) و 254 روستا که مجموعا  214 آبادی دارای سکنه در شهرستان موجود می باشد.

شهرستان شازند رتبه اول تعداد بخش و شهر، رتبه دوم تعداد دهستان، رتبه سوم جمعیت استان مرکزی را داراست.

جمعیت این شهرستان بر اساس سرشماری سال1390 بالغ بر 35113 خانوار و 117746  نفر میباشدکه از این تعداد 13012 خانوار و 44763 نفر ساکن شهرو 22101 خانوار و 72983 نفر در روستاها سکونت دارند.(جمعیت شهری: 38 درصد، جمعیت روستایی:62 درصد)

مردم این شهرستان 9/99مسلمان و شیعه هستند و به لهجه های متمایل به لری و ترکی تکلم مینمایند.

شهرستان شازند یکی از سردترین شهرستانهای استان مرکزی است.هوای این شهرستان به علت وجود کوهستان و ارتفاع 1920 متری از سطح دریا دارای تابستانی خنک و زمستانی بسیار سرد است ، میانگین دمای شهرستان در گرمترین فصل سال حداکثر 33 درجه سانتیگراد و میانگین دمای شهرستان در سردترین فصل سال حداکثر 25- درجه سانتیگراد است.نقشه شازند

نظرات و پیشنهادات

کاربر گرامی!
به سیستم پشتیبانی مشتریان خوش آمدید. هر سوال یا مشکلی که در ارتباط با خدمات ما دارید، می توانید از طریق این سیستم مطرح کرده و آنها را پی گیری کنید.