صفحه نخست » خبر

اخبار

بیش از ۱۴۰۰ نفر در استان مرکزی متقاضی دریافت تسهیلات اشتغال روستایی هستند

بیش از ۱۴۰۰ نفر در استان مرکزی متقاضی دریافت تسهیلات اشتغال روستایی هستند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: بیش از ۱۴۰۰ نفر در استان مرکزی متقاضی دریافت تسهیلات اشتغال روستایی هستند.

به گزارش روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی محمدتقی آبایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به تسهیلات اشتغال‌زایی و توسعه اشتغال روستایی اظهار داشت: از محل تسهیلات اشتغال‌زایی و توسعه اشتغال روستایی و مناطق عشایری یک‌هزار و 415 متقاضی به بانک‌های عامل برای دریافت 400 میلیارد تومان و ایجاد اشتغال 5 هزار و 145 نفر تاکنون معرفی شده‌اند.

وی افزود: از این تعداد 633 متقاضی با رقم 128 میلیار و 600 میلیون تومان و پیش‌بینی ایجاد اشتغال یک‌ هزار و 951 فرصت شغلی در بانک‌های عامل تصویب شده که نسبت به رقم تخصیصی به استان که 102 میلیارد و 500 میلیون تومان بوده 25 درصد بیش از رقم تخصیصی مصوب در بانک‌های عامل داریم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی تصریح کرد: از این رقم مصوب در بانک‌های عامل، 538 طرح با رقم 87 میلیارد و 888 میلیون تومان منجر به عقد قرارداد بین متقاضی و بانک عامل شده و پیش‌بینی می‌کنیم که اگر این رقم جذب شود یک‌ هزار و 538 فرصت شغلی ایجاد شود.

آبایی بیان کرد: در بحث مشوق‌های کارفرمایی که از تیرماه نرم‌افزار آن در سازمان تامین اجتماعی نصب شده، کارفرمایانی که فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را به کار بگمارند به مدت دو سال از سهم بیمه کارفرما به صورت صد درصد معاف می‌شوند که شرایطی دارد.

وی ادامه داد: بلافاصله اگر از طریق دفاتر کاریابی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به‌کار بگیرند از معافیت سهم بیمه کارفرما معاف می‌شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف کلان توسعه در بیشتر کشورها و از جمله کشور ما، کاهش بیکاری و توسعه فعالیت‌های شغلی است که توسعه و عمران روستایی در چند دهه اخیر همواره یکی از دغدغه‌های اصلی توسعه در کشور و بیشتر کشورهای در حال توسعه بوده است.

آبایی ادامه داد: نقش تولیدی روستا جهت حصول به امنیت غذایی، مساعدت به بخش صنعت و نیز نقش صادرات غیر نفتی روستا در تولید ناخالص کشور و ایجاد فرصت­‌های شغلی در ابعاد مکانی از جمله آثار مناطق روستایی در توسعه ملی کشور است. 

۱۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۳:۴۵
روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید