اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی:

استان مرکزی سال 98 را با کارنامه ای قابل قبول پشت سر گذاشت

استان مرکزی  سال 98 را با کارنامه ای قابل قبول پشت سر گذاشت
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی : خوشبختانه استان مرکزی توانست سال 98 را با وجود تحریم ها،مشکلات سرمایه در گردش،تامین مواد اولیه و.. پشت سر بگذارد و کارنامه مورد قبولی را ارائه دهد.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی؛ محمدتقی آبایی در جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان مرکزی، با اشاره به اقدامات انجام شده در این اداره کل در سال گذشته، اظهار کرد: علیرغم مشکلاتی که جامعه کار استان در سال گذشته با آن مواجه بود، سال گذشته بیش از 15 هزار شغل شناسنامه دار در استان مرکزی ایجاد شد که در مدت 7 سال گذشته اتفاقی میمون و بسیار کم سابقه است.
 
وی افزود: ایجاد این تعداد شغل در سطح استان مرکزی به خوبی نشان داد استان مرکزی علیرغم اینکه استانی صنعتی است و تحت تاثیر تحریم ها، مشکلات سرمایه در گردش، تأمین مواد اولیه و... قرار گرفته بود، اما خوشبختانه استان مرکزی توانست سال 98 را با کارنامه ای قابل قبول پشت سر بگذارد. نرخ بیکاری استان نیز در میانگین 12 ماهه سال 98، با کاهش 0.3 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 97، به عدد 8.1 درصد رسید.
 
وی با بیان اینکه استان مرکزی در زمستان سال گذشته با نرخ 6.9 درصد، رتبه دوم پایین ترین نرخ بیکاری را در بین استان های کشور داشته است، تاکید کرد: در پایان سال گذشته تنها 27 شرکت در استان مرکزی با حقوق معوق کارگران خود مواجه بودند که نسبت به مدت مشابه سال 97 که 51 شرکت بوده است، بیش از 45 درصد کاهش داشته است. جمعیت کارگری دارای حقوق معوق نیز در سال 97 تعداد 5117 نفر بود که این رقم در پایان سال گذشته به 1387 نفر کاهش پیدا کرد.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی تصریح کرد: مدت ماه های حقوق معوق نیز که تا پایان سال 97 تعداد 1172 مورد بود، در پایان سال گذشته به رقم 86 ماه کاهش پیدا کرد که این آمار به خوبی نشان می دهد وضعیت استان مرکزی از این حیث در سال گذشته تقریبا وضعیت نرمالی بوده است و استان سال آرامی را پیشت سر گذاشته است.
وی اظهار کرد: در بحث تسهیلات روستایی نیز خوشبختانه تا پایان سال گذشته از مجموع حدود 289 میلیارد تومانی که به استان مرکزی تخصیص داده شده بود، 275 میلیارد تومان توسط متقاضیان جذب شد و سبب شد تا 4300 فرصت شغلی جدید نیز در استان ایجاد شود.
 
آبایی عنوان کرد: روابط عمومی و حراست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی پارسال عنوان برتر را در دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور به دست آوردند.
وی با اشاره به هفته کارگر، گفت: با توجه به پروتکل های بهداشتی خاصی که  به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور به ما ابلاغ شده است، اکثر برنامه های این هفته به صورت مجازی و به صورت غیرحضوری برگزار می شود.
۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۰۵
روابط عمومی تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید