اخبار

سلیمی عنوان کرد:

از مسئولان دولتی در استان و کشور همه جانبه حمایت می کنم.

سلیمی عنوان کرد: از مسئولان دولتی در استان و کشور همه جانبه حمایت می کنم.
نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: در عین حال که صراحتا مطالبه گری می کنم و باید در بحث نظارتی جدی باشم، از مسئولان دولتی در استان و کشور همه جانبه حمایت می کنم.

به گزارش روابط عمومی  تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی  حجت الاسلام علیرضا سلیمی روز گذشته هشتم تیرماه در جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان مرکزی که در شهرستان محلات برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری جلسات شورای هماهنگی در سطح وزارت بزرگ تعاون،کار و رفاه اجتماعی باعث هم اندیشی  و هم افزایی در بین مدیران می شود و می تواند کارساز باشد و باعث خلق ایده های جدید شود.

نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط کشور ویژه است و باید در این شرایط کار ویژه برای مردم انجام داد و تحقق این مهم نیازمند گره گشایی مسئولان مربوطه از کار یکدیگر است.

وی افزود: سرمایه تامین اجتماعی متعلق به کارگران است و مطالبات تامین اجتماعی از دولت حدود ۱۸۰ هزار میلیارد تومان است که نیاز است اقدامات لازم جهت بازپرداخت این مطالبات انجام شود. تامین اجتماعی سرمایه بین نسلی است و شستا به عنوان شرکت مرتبط با این سازمان نیز متعلق به کارگران است.

وی با بیان اینکه براساس قانون اساسی 30 درصد اقتصاد ما باید تعاونی باشد، ولی الان 8 درصد اقتصادمان تعاونی است و این فاصله بسیار معنادار است، افزود: تعاونی ها باعث می شوند سرمایه های خرد جمع شوند، ولی متاسفانه در این زمینه کاری کرده ایم که مردم از تعاونی می ترسند، آنها نگران سودشان هستند و بر همین اساس به این سمت نمی آیند، در حالی که در اروپا اینگونه نیست.

وی با اشاره به آنچه درخصوص سقف افزایش اجاره بها اعلام شده است، گفت: این مشکلات با دستور حل نمی شود، به جای دستور دادن در این خصوص و در راستای کاهش اجاره بها و خانه دار شدن مردم باید زمین در حاشیه شهرها برای انبوه سازی واگذار شود . رییس جمهور گفت 30 درصد مردم مستاجرند، در استان مرکزی 450 هزار خانوار داریم و بر اساس این آمار، معادل 115 هزار خانوار در این استان مستاجر هستند.

وی افزود: برای رفع این مشکل می توان در قالب انبوه سازی در حاشیه شهرها، هم قیمت زمین را پایین آورد و هم مشکل کمبود مسکن را رفع کرد. مسکن باید از حالت سرمایه ای خارج شود. در حال حاضر مردم برای از بین نرفتن سرمایه شان زمین و مسکن می خرند ولی باید از این وضعیت خارج شویم.

وی اظهار کرد: بانک ها موظفند بنگاه داری نکنند، از طرفی تورم بالاست و از طرف دیگر بانک ها موظفند به سرمایه هایی که در آنها ذخیره شده سود بدهند، با این شرایط کار درست از پیش نمی رود.

وی با بیان اینکه در حوزه نظام بانکداری، بانکداری بدون ربا را در مجلس کلید زده ایم، گفت: منطق افزایش سودهای بانکی در کشور ما روشن نیست، در این حوزه قانون و عملکرد مشکل دارد و اگر بانکداری ما اسلامی نشود مصیبت عظمایی پیش رو خواهیم داشت. نرفتن سراغ تولید و بالا رفتن میزان نقدینگی در دست مردم از نتایج مشکلاتی است که در نظام بانکداری وجود دارد.

وی با بیان اینکه با بورس مخالف نیستیم ولی می گوییم باید با حساب و کتاب در این زمینه پیش رفت، با اشاره به عرضه شدن سهام عدالت در بورس، افزود: در خصوص وضعیت بورس نگرانم چرا که مشاهده شده است که مردم سرمایه های اصلی شان را وارد بورس کرده اند در حالی که باید سرمایه های راکد و مازاد به این حوزه وارد شود.

 وی همچنین تاکید کرد که در عین حال که صراحتا مطالبه گری می کنم و باید در بحث نظارتی جدی باشم، از مسئولان دولتی در استان و کشور همه جانبه حمایت می کنم.  

رسیدگی به مطالبات تعاونی گلکاران محلات، پیگیری قطع شدن بیمه قالیبافان، اشتغالزایی با کمک بانک ها در محلات و دلیجان و اقدامات حمایتی از افراد تحت پوشش بهزیستی در این دو شهرستان از مطالبات نماینده مردم محلات و دلیجان از مدیران زیرمجموعه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود.

محمدتقی آبایی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری مستمر جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان در راستای پیگیری امور و رفع موانع و مشکلات، اظهار کرد: شهرستان محلات یکی از تعاون شهرهای فعال در کشور است.

وی افزود: قرار گرفتن محلات در جمع تعاون شهرهای فعال کشور نتیجه فعالیت های مهم و اقتصادی است که در قالب بخش تعاون در این شهرستان صورت می گیرد.

شایان ذکر است انجمن صنفی گارگران و استادکاران ساختمانی محلات نیز در حاشیه این نشست افتتاح شد.

 

۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۴۸
روابط عمومی تعاون کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید