اخبار

شفافیت افزایش اعتماد عمومی،ایجاد رضایت بیشتر در میان کارگران

استان مرکزی به لحاظ کاهش نرخ بیکاری رتبه سوم کشور را دارد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: رونمایی از سامانه شفافیت که اخیرا توسط وزارت تعاون صورت گرفته افزایش اعتماد عمومی، ایجاد رضایت بیشتر در میان کارگران را به دنبال دارد.

به گزارش روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی،محمدتقی آبایی در نشست شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی در اراک افزود: رونمایی از سامانه شفافیت که اخیرا توسط وزارت تعاون صورت گرفت را گامی اساسی در این حوزه دانست و گفت: افزایش اعتماد عمومی، ایجاد رضایت بیشتر در میان کارگران، ایجاد زمینه مناسب برای کارفرمایان، توجه به عدالت و اجرای قانون از دغدغه های رهبری بوده است که با راه اندازی این سامانه در این مسیر اقدام شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی اظهار کرد: راه اندازی 32 سامانه شفافیت شامل 10 سامانه ستادی، 18 سامانه مربوط به شستا و چهار سامانه در بخش های دیگر را از اقدامات انجام شده در حوزه شفافیت بیشتر با مردم دانست و درخصوص اقدامات اداره کل تعاون استان در این خصوص گفت: راه اندازی کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم، انجام بازرسی سلامت اداری، انجام مزایده ها و مناقصات تنها از طریق سامانه شفاف سازی در حوزه تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و مشاغل خانگی و اشتغال فراگیر و اعلام در سایت اداره کل به صورت هفتگی، از جمله اقدامات انجام شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود هر ساله به طور میانگین در اسفند و فروردین ماه ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر به جمعیت بیکار استان مرکزی اضافه می‌شد اما امسال به دلیل وجود ویروس منحوس کرونا و شرایط تعطیلی بسیاری از مشاغل، شمار بیکارشدگان قابل توجه بود.

وی بیان کرد: نرخ بیکاری استان در بهار امسال به ۶ و هفت دهم درصد رسیده که این نرخ در کشور ۹ و هشت دهم درصد است و استان مرکزی به لحاظ کاهش نرخ بیکاری رتبه سوم کشور را دارد.

آبایی عنوان کرد: تعداد واحدهای دارای حقوق معوق استان مرکزی در مردادماه امسال به نسبت مدت مشابه پارسال با کاهش چشمگیری همراه بوده و از ۴۶ واحد به ۳۰ واحد رسیده است.

وی گفت: ۱۲ هزار و ۵۰۰ شغل در سال جاری در استان مرکزی هدف‌گذاری شده که توزیع شهرستانی آن انجام و ابلاغ شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: پارسال ۱۵ هزار شغل شناسنامه‌دار در این استان ایجاد شد که ۱۴ هزار شغل آن جزو بیمه‌شدگان ماده ۱۴۸ اجباری تامین اجتماعی بود و این آمار در طول ۱۰ سال گذشته تامین اجتماعی این استان بی‌سابقه بود.


۲۹ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۲۵
روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید