اخبار

معاون استاندار مرکزی:

تعامل بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به متقاضیان نیازمند بهبود است

کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری, استان مرکزی, محمد تقی آبایی, مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی, سعیدفرخی ,معاون هماهنگی امور اقتصادی, متقاضیان اشتغال
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: تعامل بانک‌ها در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به متقاضیانی که از دستگاه‌های مختلف اجرایی معرفی می‌شوند، باید بهبود یابد.

به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی «سعید فرخی» روز شنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان مرکزی، افزود: مشکلات موجود در کندی پرداخت تسهیلات اشتغال از سوی بانک‌ها نیازمند تحلیل و بررسی دقیق است و باید بررسی شود که چرا با وجود تخصیص اعتبار، پرداخت تسهیلات مطلوب نیست.

وی اظهار داشت: بانک صادرات با ۲۳ درصد، بانک سامان با سه درصد، بانک تجارت با ۳۶ درصد و پست بانک با ۲۱ درصد پرداخت تسهیلات اشتغال از محل بند تبصره ۱۶ قانون بودجه ارقام قابل قبولی پرداخت نکرده‌اند و عملکرد قابل دفاعی در این زمینه ندارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: سهمیه تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال مددجویان کمیته امداد استان یک هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال بوده است که ۲ هزار و ۹۰۱ متقاضی از طرف کمیته امداد امام (ره)به بانک‌ها معرفی و ۷۵۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد.

«محمد تقی آبایی‌هزاوه»  افزود:  سهمیه تسهیلات بهزیستی استان نیز ۴۳۰ میلیارد ریال  تعیین شده بود که  ۸۵۹ متقاضی معرفی به بانک شدند و  ۳۲۰ میلیارد ریال آن جذب شده است.

وی اظهار داشت: یک‌هزار و ۲۷۰ میلیارد ریال تسهیلات برای ۶ هزار و ۲۴ متقاضی مشاغل آسیب‌دیده از کرونا در استان پیش بینی شد که تاکنون ۸۳۰ میلیارد ریال به پنج هزار و ۴۹ نفر پرداخت شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز در این نشست گفت: ۴۳۶ تقاضای تسهیلات آسیب دیده از کرونا در سامانه ثبت شده و ۲۲۸ متقاضی نیز به بانک‌های عامل معرفی شدند که  در این راستا ۱۲ هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

گفتنی است : در این جلسه لوح سپاسی به همراه تمثیل سردار شهید قاسم سلیمانی از طرف استاندار  مرکزی و مدیرکل کمیته امداد به محمد تقی آبایی مدیر کل تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی به جهت اهتمام مجدانه در جذب اعتبارات اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد امام خمینی اهداء شد.

۱۲ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید