اخبار

حذف دفترچه های تامین اجتماعی از اول اسفند/ ارائه خدمات درمانی با کارت ملی

حذف دفترچه های تامین اجتماعی از اول اسفند/ ارائه خدمات درمانی با کارت ملی
مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی در برنامه رادیویی زنگ خدمت گفت: در مسیر طرح نسخه الکترونیک و حذف دفترچه‌های کاغذی برنامه توقف چاپ دفترچه‌های کاغذی آغاز شده است و از اول اسفند به بعد بیمه شدگان و بازنشستگانی که صفحات دفترچه آنها به پایان می‌رسد نیازی به دریافت دفترچه جدید ندارند و می‌توانند با ارائه کارت ملی خدمات درمانی را دریافت نمایند.
به گزارشروابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی؛ دکتر روح اله سهرابی در برنامه رادیویی زنگ خدمت با تبریک ایام الله دهه فجر و چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: به منظور ارتقاء کمیت و کیفیت خدمات درمانی به بیمه شدگان عزیز و مردم شریف استان  در این ایام مبارک شاهد افتتاح چند پروژه و طرح درمانی توسط مدیریت درمان تامین اجتماعی خواهیم بود. درمانگاه شهرستان زرندیه در زمینی به مساحت 3400 متر مربع با زیر بنای 2235  متر در 2 طبقه به عنوان اولین مرکز درمانی متعلق به تامین اجتماعی در منطقه به بهره برداری می رسد.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: در شهرستان ساوه و بیمارستان شهید دکتر چمران بخش های فیزیوتراپی و  NICUبا 8 تخت افتتاح می شود. در کلانشهر اراک پلی کلینیک تخصصی بیمارستان امام خمینی(ره)  اراک یکی از مجهزترین مراکز درمانی تامین اجتماعی با  ۴ هزار و۲۰۰ متر مربع زیربنا در 3 طبقه و نیم راه اندازی خواهد شد.
سهرابی افزود: به مردم شریف شازند هم این نوید را می دهم که علاوه بر افتتاح  بخش مراقبت های ویژه (ICU) در چند روز آینده ، خرید دستگاه CT اسکن بیمارستان تامین اجتماعی شازند نیز در دستور کار قرار داده شده است و در چند ماه آینده دستگاه خریداری و نصب خواهد شد و بیمارستان بر اساس نیازهای مردم منطقه تجهیز خواهد شد.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی خاطرنشان کرد: علاوه بر پروژه هایی که  ذکر شد  در آذرماه سالجاری بخش سنگ شکن بیمارستان امام خمینی (ره) اراک بعنوان تنها سنگ شکن دولتی استان جهت ارائه خدمات با تعرفه دولتی به شهروندان با بهترین و پیشرفته ترین دستگاه افتتاح شد.همچنین طرح بازسازی ، توسعه و تجهیز آزمایشگاه بیمارستان امام خمینی (ره) اراک در 450 متر مربع و افزودن 200 متر مربع به فضای فیزیکی آزمایشگاه با حضور نماینده محترم مردم شریف اراک ، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی به بهره برداری رسید.
سهرابی در ادامه توضیح داد: یکی از طرح های مهم سازمان تامین اجتماعی در این روزها که گام دیگری در مسیر طرح نسخه الکترونیک است برنامه توقف چاپ دفترچه‌های کاغذی و حذف دفترچه‌ها است.
وی عنوان کرد: از اول اسفند به بعد بیمه شدگان و بازنشستگانی که صفحات دفترچه آنها به پایان می‌رسد نیازی به دریافت دفترچه جدید ندارند و می‌توانند با ارائه کارت ملی به پزشکان و مراکز درمانی اعم از طرف قرارداد و غیرطرف قرارداد تأمین اجتماعی سراسر کشور مراجعه کنند.
سهرابی اظهار داشت : بیمه شدگان ، پزشکان و مراکز درمانی هیچ گونه نگرانی بابت حذف دفترچه های درمانی نداشته باشند چون تمامی جزئیات و جوانب مختلف خدمت‌رسانی به جامعه تحت پوشش تأمین اجتماعی در برنامه حذف دفترچه‌های کاغذی لحاظ شده است، سازمان تامین اجتماعی تمامی زیرساخت های لازم را مهیا نموده و بسیاری از مشکلات و موانع اجرای طرح را برطرف نموده است تا با حذف دفترچه‌های کاغذی اختلالی در خدمت رسانی ایجاد نشود.
سهرابی در پایان گفت : خوشبختانه تا به امروز استقبال و همکاری خوبی از سوی پزشکان و مراکز درمانی خصوصی طرف قرارداد انجام شده است و انتظار داریم مراکز دانشگاهی نیز همکاری و گام های موثرتری در اجرای طرح بزرگ نسخه الکترونیک بردارند تا بستر ایجاد پرونده الکترونیک سلامت و پیشگیری از هدررفت بسیاری از منابع و هزینه‌های غیرضروری مهیا گردد.
۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۵۷
روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید