اخبار

واگذاری بیش از ۱۷ هزار پرونده به مراکز مثبت زندگی بهزیستی استان مرکزی

واگذاری بیش از ۱۷ هزار پرونده به مراکز مثبت زندگی بهزیستی استان مرکزی
مدیر کل بهزیستی استان مرکزی از واگذاری بیش از ۱7 هزار و 674 پرونده مستمری بگیر تحت پوشش بهزیستی به ۴2 مرکز مثبت زندگی خبر داد
به گزارش روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی زهرا امینی با اشاره به آماده‌سازی ۴۲ مرکز مثبت زندگی جهت فعالیت و ارائه خدمات به مددجویان تحت پوشش اظهار کرد: نزدیک به ۳۶ هزار مددجو در بعد خانوار، از خدمات این مراکز بهره‌مند خواهند شد.

وی با اشاره به واگذاری حداکثر ۴۵۰ پرونده به هر مرکز، افرود: تعیین محل تأسیس مراکز بر اساس توزیع جغرافیایی و جمعیتی مددجویان‌ مستمری‌بگیر بهزیستی است که بر حسب محل سکونت مددجویان در نقشه جغرافیایی هر ۴۵۰ خانوار تحت پوشش یک‌ مرکز قرار می‌گیرد که این مراکز بر محور مددکاران اجتماعی و بر پایه دولت الکترونیک خواهند بود.

این مقام مسئول بیان کرد: بیشترین مراکز مثبت زندگی استان در شهر اراک به تعداد ۱۶ مرکز و واگذاری بیش از ۷۶ هزار و ۸۵۶ پرونده مستمری‌بگیر است و تاکنون بیش از دو هزار و ۴۰۰ بازدید از منزل مددجویان توسط مددکاران مراکز مثبت زندگی انجام و در کل استان ۷ هزار و ۹۷۰ بازدید صورت گرفته است.

امینی تردد آسان و سهولت دسترسی را از مهمترین مزایای این مراکز برشمرد و گفت: طراحی و اجرای الگوی ارائه متمرکز خدمات سازمان بهزیستی بر بستر IT که تسهیل دسترسی گروه‌های هدف و عموم مردم به خدمات سازمان، کاهش ترددهای غیرضروری و در نهایت توزیع عادلانه خدمات و افزایش رضایتمندی، ایجاد شفافیت در فرایند ارائه، مدیریت بهینه منابع و افزایش بهره‌وری، تسهیل بازخورد از دریافت خدمت و... را در دستور کار مراکز قرار دارد.

وی تصریح کرد: با راه‌اندازی هر مرکز حداقل ۵ فرصت شغلی جدید در استان ایجاد می‌شود و جوانان تحصیل‌کرده در رشته‌های مددکاری اجتماعی و رشته‌های مرتبط درج شده در دستورالعمل توانستند از این فرصت بهره بگیرند.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی خاطرنشان کرد: مراکز مثبت زندگی، شناسنامه اجتماعی خدمات بهزیستی بر اساس نگاه خانواده‌محوری است و در حوزه افراد دارای معلولیت که تاکنون بر فرد معلول تمرکز داشت، نیازمندی‌های کل خانواده لحاظ می‌شود و از همین رو ایجاد این مراکز بیشترین بازدهی را برای حوزه توان‌بخشی به همراه خواهد داشت.

امینی در خصوص جلب مشارکت‌های مردمی توسط این مراکز یادآور شد: این مراکز می‌توانند با توجه به دستورالعمل‌های ابلاغی جلب مشارکت خیران را داشته باشند و در راستای دستورالعمل‌ها این مبالغ را برای مددجویان همان مرکز هزینه کنند.

وی افزود: بهزیستی به عنوان نهادی تأثیرگذار در ارتقا سلامت اجتماعی در حوزه رفاه اجتماعی کشور منشأ ارائه خدمات ارزشمند تخصصی به گروه‌های مختلف جامعه است.
۳ اسفند ۱۳۹۹ ۰۸:۲۴
روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید