اخبار

سام دلیری:

نیروگاه حرارتی شازند یکی از پروژه های عظیم ملی است

نیروگاه حرارتی شازند یکی از پروژه های عظیم ملی است
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: نیروگاه حرارتی شازند یکی از پروژه های عظیم ملی است که پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران به بهره برداری رسیده است واز افتخارات کشور به ویژه استان مرکزی در امر تولید برق محسوب می گردد.
به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی سام دلیری در جریان بازدید از نیروگاه حرارتی شازند در جریان آخرین وضعیت کارگران نیروگاه حرارتی شازند قرار گرفت و افزود: دیدگاه مثبت مدیریت این شرکت به کارگران به عنوان دارایی های خود باعث شده  مسائل رفاهی و آموزش و ایمنی و بهداشت در این شرکت به خوبی اجرای شود.
وی در خصوص مسائل سخت و زیان آور گفت:فرایند سخت و زیان آور از بحث های تخصصی است و مجموعه ما تمام تلاش خود را انجام می‌دهد که نگاه دو طرفه به کارگر و کارفرما باشد ودر  کمیته های تخصصی مباحث زیادی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد تا بهترین تصمیم برای موارد سخت و زیان آور گرفته شود.
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: در بررسی درخواستهای فردی مشاغل سخت و زیان آور علاوه بر توجه به عنوان شغلی ، وظایفی که کارگر انجام میدهد نیز مورد توجه قرار میگیرد.

سام دلیری بیان کرد: کارهای سخت و زیان آور ،کارهایی است که در آن ها عوامل فیزیکی ، شیمیایی ، مکانیکی و بیولوژیکی محیط کار ، غیر استاندارد بوده و در اثر اشتغال کارگر تنشی به مراتب بالاتر ازظرفیت های طبیعی جسمی و روانی در وی ایجاد گردد که نتیجه آن بیماری شغلی و عوارض ناشی از آن بوده و بتوان با به کار گیری تمهیدات فنی ، مهندسی ، بهداشتی و ایمنی و غیره ، صفت سخت و زیان آور بودن را از آن مشاغل کاهش یا حذف نمود .

 وی ادامه داد : تعیین سخت و زیان آور بودن شغل یا مشاغل بر اساس بررسی سوابق و شرایط محیط کار و توسط کمیته کارشناسان موضوع ماده 2 آیین نامه اجرایی و متعاقباً کمیته استانی موضوع ماده 8 آیین نامه اجرایی مربوطه مشخص می شود.

سام دلیری در ادامه  بر حضور کارگران این مجموعه و دیگر واحدها  در جشنواره کارگران،گروه های کار و واحدهای نمونه تاکید کرد و گفت:شرکت در  این جشنواره را از دست ندهید.

وی هدف این جشنواره را ارج نهادن به اندیشه ها، تلاش ها و فعالیت‌های ارزشمند کارگران و تشـویق کارگران و کارفرمایان به تولید با کیفیت و قابل رقابت ، معرفی الگوی نخبه کارگری به جامعه ، ترویج و ارتقاء هر چه بیشتر فرهنگ کار و کارآفرینی، رعایت انضباط در محیط کار، مشارکت، خلاقیت و نوآوری و ایجاد انگیزه در بین کارگران دانست.
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی از تمدید مهلت ثبت نام جامعه کار و تولید استان در جشنواره امتنان تا 12 آذر ماه سالجاری خبر داد.
۲ آذر ۱۴۰۰ ۱۳:۳۵
روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید