اخبار

آصفری:

چرخ بخش اعظم صنعت کشور بواسطه کارخانه‌های مادر استان مرکزی می چرخد

چرخ بخش اعظم صنعت کشور بواسطه کارخانه‌های مادر استان مرکزی می چرخد
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: چرخ بخش اعظم صنعت کشور بواسطه کارخانه‌های مادر استان مرکزی می چرخد.
به گزارش روابط عمومی تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان مرکزی محمد حسن آصفری  در جلسه هیئت رئیسه  فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی با تشکل های کارگری و کارفرمایی استان مرکزی اظهار کرد: یکی از برنامه های فراکسیون کارگری سفرهای استانی است که از شب گذشته هیئت رئیسه این فراکسیون به استان مرکزی و شهر اراک سفر کرده اند تا بتوان در موضوعات مختلف دغدغه های کارگران و مجموعه های مختلف را دنبال کرد. امروز از چندین کارخانه اراک بازدید  و مسائل و موارد مطرح شد.
وی افزود: استان مرکزی یکی از قطب ها و پایتخت های صنعتی کشور است و چرخ بخش اعظمی از صنعت کشور به واسطه کارخانه های مادر استان می چرخد اما به دلیل تحریم ها و رعایت نشدن درست اصل ۴۴ و واگذاری کارخانه ها به کسانی که اهلیت واگذاری نداشتند، برخی از کارخانه ها دچار مشکل شدند و به تعطیلی و نیمه تعطیلی کشانده شدند وشرایط در برخی کارخانه ها مناسب نیست این در حالی است که اگر کارخانه ها از ظرفیت خود به خوبی استفاده کنند استان ظرفیت تامین کار برای استان های همجوار را نیز دارد.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: واردات کالاها و ماشین آلات دسته دوم راهسازی و واگن و مشکلات مالی کارخانه ها از دیگر مشکلات این مجموعه ها است لذا اگر تزریق مالی صورت گیرد و  از واردات جلوگیری شود چرخ صنعت بهتر می چرخد.کارخانه آذرآب ظرفیت بالایی در تولید محصولات خود دارد اما استفاده ای از این ظرفیت نمی شود و تنها ۵ درصد از ظرفیت ماشین آلات تولیدی آذرآب استفاده می شود این در حالی است که با استفاده از این ظرفیت از خروج بخشی از ارز در کشور جلوگیری خواهد شد.
آصفری گفت: مجلس در خصوص تعیین تکلیف قراردادهای موقت و مستقیم ورود کرده و توجه جدی به معیشت کارگری، تخصیص اعتبار لازم از سوی تامین اجتماعی و وزارت کار برای رفع مسائل درمانی و تلاش برای بهره مندی بیمه کارگران ساختمانی، اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان و پیگیری رفع جدی مشکل صدور ضمانت نامه بانکی، بازنشستگی کارگران و افزایش دستمزد کارگران و ارائه بسته معیشتی به این قشر دارد.
وی افزود: اگر به موضوع آذرآب پرداخته نشود وضعیت آن بدتر از هپکو خواهد شد لذا باید مشکلات این واحد رفع شود تا بتوان ضمانت نامه های بانکی دریافت کنند و کمیسیون کارگری در استانداری نیز باید فعال و مشکلات کارگران به ویژه کارگران هپکو و آذرآب و.. رفع شود.
۶ آذر ۱۴۰۰ ۲۰:۵۶
روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید