اخبار

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری مرکزی:

عزم دولت سیزدهم بر مهار تورم است

دولت سیزدهم ,مهار تورم, جلسه گروه کاری اشتغال و سرمایه گذاری ,استان مرکزی
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: عزم و راهبرد اصلی دولت سیزدهم بر مهار تورم است و امیدواریم همان‌طور که شیوع کرونا مهار شد، تا پایان سال دستاوردهای خوبی در کنترل تورم به دست آید.

به گزارش روابط عمومی تعاون کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی  حسن میرزاخانی  روز سه‌شنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان مرکزی افزود: لایحه بودجه ۱۴۰۱ تحویل مجلس شده و رشد هشت درصدی اقتصادی در آن هدفگذاری شده است.

وی بیان کرد: سهم استان مرکزی از رشد اقتصادی، هفت و ۲ دهم درصد در بخش‌های مختلف است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی افزود: بانک‌ها سهم قابل توجهی در رسیدن به رشد هشت درصدی اقتصاد کشور دارند و رسالت آنها بسیار سنگین است.

میرزاخانی عنوان کرد: تلاش برای جذب تسهیلات تبصره ۱۶ امری ضروری است و نیاز است بانک‌ها در این خصوص پیگیری‌های لازم را داشته باشند.

وی بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی ( ره) و بهزیستی باید معرفی متقاضیان به بانک‌ها را سرعت بخشند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی ادامه داد: فرمانداران به صورت مستقل در شهرستان‌ها تسهیلات بند ب تبصره ۱۶ را در کارگروه شهرستانی پیگیری و نسبت به جذب تسهیلات اهتمام داشته باشند.

میرزاخانی اظهار داشت: عدم ابلاغ تسهیلات بند ب تبصره ۱۶ در بانک‌های خصوصی باید پیگیری و به مراجع ذیربط منعکس شود.

وی اظهار داشت: تعدادی از مدیران بانک‌های خصوصی استان مرکزی عملکردی نداشتند و در نشست کارگروه اشتغال نیز حضور پیدا نکردند که این نتیجه این موضوع پس از بررسی به استاندار مرکزی اعلام می‌شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی افزود: علت عملکرد ضعیف برخی بانک‌های استان مرکزی در جذب اعتبارات باید مشخص شود و توجیه قابل پذیرش نیست.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: استان مرکزی، استانی با پیشینه صنعتی است و نرخ بیکاری آن بین هفت و هفت تا هفت و ۹ دهم درصد است.

« بهزاد سام دلیری» افزود: سه شهرستان اراک، خمین و شازند، بالاترین نرخ بیکاری را در استان مرکزی دارا هستند.

وی بیان کرد: کارگروه ویژه اشتغال در سه شهرستان مذکور تشکیل شده و همه تلاش‌ها برای کاهش نرخ بیکاری در آنها به کار گرفته شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: نیاز است بانک‌های عامل در راستای جذب اعتبارات بند ب تبصره ۱۶ تلاش مضاعفی به کارگیرند زیرا فرصت زیادی تا پایان سال باقی نمانده است.

سام دلیری عنوان کرد: عاملیت پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی با بانک‌های توسعه تعاون و رفاه کارگران است که عملکرد خوبی داشته‌اند.

وی گفت: ۵۰ درصد از معرفی شدگان به بانک‌های عامل در خصوص مشاغل خانگی تسهیلات خود را دریافت کرده‌اند اما انتظار است تا فرصت باقی مانده تا پایان سال سرعت بیشتری گیرد.

در پایان این نشست، پرداخت تسهیلات به ۲ طرح مشاغل خانگی در شازند و اراک تصویب شد.

استان مرکزی با بیش از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد صنعتی کوچک و بزرگ به قطب چهارم صنعت ایران شهرت دارد.

 

۲۱ دی ۱۴۰۰ ۱۳:۱۲
روابط عمومی تعاون کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید