اخبار

پیام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت گرامیداشت روز زن: نیازمند برنامه‌ریزی و زمینه‌سازی برای نقش‌آفرینی بیشتر زنان هستیم

پیام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت گرامیداشت روز زن: نیازمند برنامه‌ریزی و زمینه‌سازی برای نقش‌آفرینی بیشتر زنان هستیم
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی به مناسبت گرامیداشت روز زن و مادر نوشت: امروز نیازمند برنامه‌ریزی و زمینه‌سازی برای نقش‌آفرینی بیشتر زنان هستیم و خود را متعهد به آن می دانیم.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در متن پیام دکتر حجت الله عبدالملکی آمده است: انا اعطیناک الکوثر؛ درود و سلام بر بانویی که خداوند او را ستود و منزه داشت و درود و سلام بر پدر و همسر و فرزندان او باد. 
بیستم جمادی‌الثانی سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)، بزرگداشت زنانی است که با فداکاری و عشق و با تکیه بر ارزش‌های انسانی و اسلامی ، هر یک جلوه‌هایی از ویژگی ها و ارزش‌های ام ابیها (س) را چه در دوران انقلاب اسلامی، عرصه های گوناگون اجتماعی و سال‌های دفاع مقدس با تربیت و تقدیم هزاران شهید والامقام  از خود متجلی کرده اند. 
یقیناَ جهت گیری بی نظیر معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره)  در تعیین زاد روز ولادت صدیقه طاهره (س) به عنوان روز زن را  نیز در معرفی همین مسیر تعالی بخش به بانوان می توان بیان کرد. آن پیر فرزانه در کلام جان بخش خود می فرماید : اگر روزی باید روز زن باشد، چه روزی والاتر و افتخارآمیزتر از روز ولادت با سعادت فاطمه زهرا  سلام الله علیهاست. زنی که افتخار خاندان وحی است و چون خورشیدی بر تارک اسلام عزیز می درخشد.
و در پرتوی دیگر نیز مقام معظم رهبری مدظله العالی در تبیین احترام به زن می فرمایند: احترام به زن این است که  نیروها و استعدادهای عظیمی که در درون هرانسانی خدای متعال به ودیعه نهاده است از جمله زن، این استعداها در سطوح مختلف بروز کند، در سطح خانواده، در سطح جامعه ، در سطح بین المللی برای علم ،برای دانش و معرفت و تحقیق، برای تربیت و سازندگی؛  
امروز نیز نیازمند برنامه‌ریزی و زمینه‌سازی برای نقش‌آفرینی بیشتر زنان هستیم و  خود را متعهد به آن می دانیم . بر همین اساس نیز  تلاش ها باید معطوف به "عدالت فراگیر در زمینه زنان و خانواده " و ارتقای کیفیت زندگی زن ایرانی و تحکیم خانواده  و با مشارکت فعال خود زنان باشد. 
 امیدوارم همگان  به‌ ویژه بانوان این‌ مرز و بوم با بهره گیری از سیره و روش  آن دردانه اطهر، راه روشن تعالی، انسانیت، صداقت و عطوفت را پیموده و جرعه نوش دریای معرفت آن بانوی بزرگ باشیم.
اینجانب زاد روز فرخنده و با سعادت دختر گرامی پیامبر اسلام (ص)، تولد زریّه ایشان حضرت امام خمینی (ره)  و همچنین گرامی داشت روز زن و مقام مادر را  به همه  بانوان سرزمینم، ملت شریف ایران اسلامی، محضر مقام معظم رهبری مدظله العالی و بویژه بانوان همکارم در وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی تبریک و تهنیت می گویم.
۴ بهمن ۱۴۰۰ ۰۸:۲۱
روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید