اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی:

نرخ بیکاری شهرستان آشتیان هفت و ۶ دهم درصد است

نرخ بیکاری شهرستان آشتیان هفت و ۶ دهم درصد است
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: نرخ بیکاری شهرستان آشتیان بر اساس آمار موجود، حدود هفت و ۶ دهم درصد است.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان مرکزی، بهزاد سام دلیری روز دوشنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان آشتیان افزود: تعداد افراد جویای کار این شهرستان به نسبت سایر شهرستان‌ها آمار بالایی نیست و می‌توان با هدایت درست سرمایه‌های کوچک، اشتغال‌های مناسبی در منطقه ایجاد کرد.
وی بیان کرد: فرصت‌های خوبی در زمینه اشتغال‌زایی در شهرستان آشتیان ایجاد شده و شمار مشاغل خانگی هم در این منطقه بالا است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: عملکرد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) مناسب است اما گله‌مندی‌هایی از پرداخت تسهیلات بانک ملت نه تنها در شهرستان آشتیان بلکه در مجموع استان وجود دارد.
سام دلیری افزود: انتظار است بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلات به متقاضیان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) نگاه ویژه داشته باشند.
وی بیان کرد: متقاضیان این نهادها  افراد خاص هستند که برای رسیدن به خودکفایی و کارآفرین شدن، نیازمند مساعدت هستند.
سام دلیری عنوان کرد: سهم تسهیلات مشاغل خانگی شهرستان آشتیان حدود یک میلیارد تومان ثبت شده که به نسبت سهم ۲۸ میلیارد تومانی استان مرکزی مناسب است.
وی اضافه کرد: استان مرکزی قطب چهارم صنعتی کشور است که در تنوع صنایع رتبه اول و در اشتغال رتبه اول تا چهارم کشور را در اختیار دارد.
۴ بهمن ۱۴۰۰ ۲۲:۱۳
روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید