اخبار

اولین جلسه کارشناسی طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی در استان مرکزی تشکیل شد

اولین جلسه کارشناسی طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی  در استان مرکزی تشکیل شد
معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی از برگزاری اولین جلسه کارشناسی طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی با حضور نمایندگان سازمان صنعت ،معدن و تجارت،جهاد کشاورزی،استانداری مرکزی ،فنی و حرفه ای استان در محل اداره کل تعاون ، کار ورفاه اجتماعی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی نگین براتی،معاون اشتغال و کار آفرینی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در اولین جلسه کارشناسی طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی  گفت: این طرح با هدف افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق انتقال مهارت و تجربه در محیط کار برای ورود به بازار کار، ایجاد انگیزه کارآفرینی وکسب وکار در دانش آموختگان، ارتقا اخلاق و صلاحیت حرفه ای دانش آموختگان و به منظور فراهم ساختن زمینه انتقال دانش از دانش آموخته به بنگاه اقتصادی طراحی و به استانها ابلاغ شده است.

وی با اشاره به مفاد دستورالعمل اجرایی طرح کارورزی دانش آموختگان بیان کرد: وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در این طرح بعنوان ناظر ستادی کشور و ادارات کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استانها نیز بعنوان ناظر استانی طرح در استانها است.

براتی با اشاره به شرایط احراز و شرایط سنی در این طرح برای فارغ التحصیلان کارجو اظهار داشت: بر اساس این طرح، دانش آموختگان دانشگاهی دارای مدرک کاردانی باید حداکثر24 سال سن، کارشناسی حداکثر 26 سال سن، کارشناسی ارشد حداکثر 30 سال سن و دکتری حداکثر 33 سال سن در واحد پذیرنده بعنوان کارورزبه کارگیری شوند.به حداکثر سن دانش آموختگان دانشگاهی ذکور که دوره خدمت نظام وظیفه را گذرانده اند دو سال اضافه می شود.

معاون استغال و کار آفرینی افزود: متقاضیان می توانند برای ثبت نام به سایت کارورزی به نشانی اینترنتی karvarzi.mcls.gov.ir مراجعه نمایند.

وی خاطر نشان کرد: دانش آموختگان(بعنوان کارورز) و کارفرمایان متقاضی (واحدپذیرنده) حائز شرایط طبق مفاد دستورالعمل طرح کارورزی دانش آموختگان که در سایت مذکور بدان اشاره شده می توانند با مراجعه به سامانه مذکور مراجعه و با ثبت نام در آن از مزایای طرح کارورزی و جزئیات شرایط این طرح آگاه و بهره‌مند شوند.

براتی اضافه کرد:کمک هزینه آموزشی کارورزی تا سقف معادل یک سوم حداقل دستمزد جاری کشور می باشد که توسط دستگاه ناظر به تناسب حضور کارورز در واحد پذیرنده در طول دوره پرداخت میشود.

واحدهای پذیرنده درصورت به کارگیری و جذب کارورزان مقطع کارشناسی و بالاتر ،از مزایای مشوق(معافیت) حق بیمه سهم کارفرما به مدت دو سال بهرمند می شوند.

۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ۱۳:۳۲
روابط عمومی تعاون کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید